تعمیر دستگاه CNC

تعمیر دستگاه cnc

در طول سالهایی که در زمینه دستگاههای سی ان سی مشغول بکار بوده ایم ،نیاز به وجود خدمات تعمیر دستگاه CNC را احساس نموده ایم.اول بخاطر وجود دستگاههای سی ان سی قدیمی (معمولا اروپایی) که یا بدلیل قدیمی شدن و یا بدلیل تحریم امکان تامین قطعات آنها وجود ندارد.

دوم دستگاههای خارجی(عمدتا چینی) که صرفا توسط برخی تجار وارد شده اند و پرسنل متخصص در زمینه تعمیرات آنها وجود ندارد.سوم و متاسفانه تعداد زیادی از دستگاههای تولید داخل که فرد یا مجموعه تولید کننده آنها در دسترس نیست یا پاسخگوی مشتری نمی باشد.

از دیگر سو در این بازار تعداد زیادی از افراد مشغول بکارند که اگرچه تجربه و توان آنها قابل احترام است .اما آموزش دقیق و کاملی در این زمینه نداشته اند و بصورت تجربی و سلیقه ای اقدام به تعمیرات سی ان سی مینمایند.

تخصصهای مورد نیاز برای تعمیر دستگاه cnc

تعمیرات دستگاه سی ان سی شامل سه تخصص اصلی است:

برق CNC

مکانیک CNC

نرم افزار CNC

برای اینکه بتوان بصورت جامع و کامل اقدام به انجام تعمیرات سی ان سی نمود باید همزمان این سه تخصص وجود داشته باشند.

البته افراد اندکی هستند که این تخصصها را بصورت کامل داشته باشند.اما در مجموعه سها تک پرسنل ماهر و با تجربه تحت نظر یک مجموعه متعهد و حرفه ای اقدام به تعمیر دستگاه مینمایند.جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

انواع تعمیرات

معمولا ما عادت داریم تا پس از خراب شدن یک قطعه اقدام به تعمیر یا تعویض آن نماییم.اما نوع دیگری از تعمیر و نگهداری وجود دارد که به آن تعمیر پیشگیرانه گفته میشود.در این حالت اپراتور یا مسوول تعمیر و نگهداری شرکت موظف است بر اساس فرمهایی اقدام به چک نمودن قسمتهای مختلف دستگاه در بازه های زمانی مشخص نماید.

یکی از مهمترین نکات در تعمیرات پیشگیرانه اقدام به نظافت همیشگی دستگاه سی ان سی میباشد.

همچنین روغنکاری مرتب دستگاه و نظافت ریلها از آلودگی نقش مهمی در طول عمر دستگاه دارد.از دیگر مواردیکه در تعمیرات پیشگیرانه میباید چک شود اتصالات الکتریکی و کابلها هستند. تا اگر اتصال ضعیف یا کابل در حال قطع شدنی دیده شد نسبت به اصلاح یا تعویض آن اقدام گردد.

خوب است که اپراتور هر روز روانی بلبرینگهای اسپیندل را چک نماید.روش اینکار گرداندن دستی گلویی و گوش کردن به صدای آن میباشد.اسپیندل سالم بصورت روان میچرخد اما بلبرینگهای معیوب سخت میچرخند یا صدای خرخر میکنند.

خدمات قابل ارایه در تعمیر دستگاه cnc

در مجموعه تعمیرات سها خدمات ذیل ارایه میگردد:

تعویض کنترلر قدیمی دستگاه با کنترلر بروز رادنیکس

تغییرات سیمکشی

تعویض موتورها

انجام تنظیمات کنترلر و کالیبراسیون

افزودن پروب Z

نصب هندویل یا رموت کنترلر بیسیم

رفع ایرادات مکانیکی CNC

تعمیرات اسپیندل CNC

  • تعویض بلبرینگ انواع اسپیندلهای ترک ،چینی و ایتالیایی
  • بالانس شافت
  • سیم پیچی اسپیندل

 

 

نصب کنترل ارتفاع پلاسما

نصب کنترل ارتفاع اتوماتیک پلاسما باعث بالارفتن دقت  و راحتی اپراتور دستگاه میشود.

 

اگر دستگاه شما ایرادی دارد میتوانید ابتدا در قسمت عیب یابی دستگاه سی ان سی لیست ایرادات معمول دستگاه را چک نمایید و خودتان اقدام به رفع ایراد دستگاه نمایید.

بطور خاص با توجه به قرار گرفتن محل کارخانه در مشهد میتوانیم تعمیر دستگاه cnc در مشهد را در کمتر از بیست و چهار ساعت انجام دهیم.

جهت انجام تعمیر cnc در سایر نقاط نیاز به هماهنگی جهت ارسال کارشناس میباشد.بطور معمول در کمتر از چهل و هشت ساعت در خدمت شما خواهیم بود.

مفید بود؟

0%

با امتیازدهی به مطالب به ما در بهبود سایت خود کمک نمایید.

User Rating: 5 ( 1 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button